Mladinci in starejši dečki do zmage

Nova Gorica, 13.11.2018

Igralci treh najstarejših selekcij nogometne šole ND Gorica so v nedeljo odigrali srečanja 14. kroga svojih prvenstev. Mladinci in starejši dečki so se veselili zmage, kadeti pa so morali priznati premoč nasprotniku.

MLADINCI

V Kranju so suvereno odpravili tamkajšnji Triglav, ki so mu nasuli kar 5 zadetkov.

Tekmo so boljše začeli domačini, saj so v 11. minuti dosegli zadetek za vodstvo z 1:0. Odgovor plavo-belih je sledil v 23. minuti, ko je Luka Černe rezultat izenačil.

V drugi polčas so bolje vstopili nogometaši Gorice in v 54. minuti po zadetku Marka Brešana prešli v vodstvo. V 65. minuti je za novo veselje Vrtnic poskrbel Kosovar Basholli, ki je postavil rezultat 1:3. Naslednji gol za goste je dosegel Žiga Peršič in postalo je jasno, da se bodo zmage veselili Goričani. V 79. minuti so do svojega drugega zadetka prišli Triglavčani, a to je bil le lepotni popravek izida. Končni rezultat srečanja 2:5 je v 91. minuti postavil Aleks Šmitran.

Sodnik je na tekmi pokazal 3 rumene kartone, vse nogometašem Triglava.

Naslednja tekma | Nedelja, 18. november ob 14.00 | Igrišče Renče | Gorica - Maribor

KADETI

Nogometaši kadetske selekcije niso bili tako uspešni kot njihovi starejši kolegi. V Kranju so izgubili z rezultatom 4:0.

Mreža plavo-belih ni mirovala dolgo, saj jo je v 15. minuti zatresel Matic Likar. Sledila sta dva zadetka Albina Ahmetaja, ki je v 32. in 36. minuti poskrbel za veselje domačih.

V drugem polčasu so se Goričani boljše držali, a njihova mreža se je vseeno zatresla. V 79. minuti je končni rezultat tekme 4:0 postavil Grega Rihtar.

Glavni sodnik srečanja ni pokazal niti enega kartona.

SELEKCIJA U15

Starejši dečki so na težki tekmi uspeli zmagati z rezultatom 0:1.

Najpomembnejši in odločilen trenutek tekme se je zgodil v 24. minuti, ko je Kris Ivančič dosegel zadetek za 0:1.

Kasneje so se nogometaši Triglava trudili izenačiti, a jim Goričani tega niso dopustili.

Glavni sodnik tekme Jakob Poberaj je suvereno odsodil srečanje, saj mu ni bilo potrebno pokazati nobenega kartona.

Naslednja tekma | Torek, 20. november ob 18.30 | Stadion Portoval Novo mesto | Krka - Gorica