Vzpodbuden pokalni remi v Domžalah

Nova Gorica, 17.03.2010

V sredinem večeru so bile na sporedu prve četrtfinalne tekme letošnjega tekmovanja za Pokal Hervis Slovenije.

Novogoričani so na prvem srečanju gostovali v Domžalah in iztržili ugoden remi 1:1.

Belo-modri so do vodstva prišli že v 7. minuti. Goran Galešić je s strani podal v kazenski prostor, kjer je Miha Mevlja žogo podaljšal do Enesa Demirovića, ta pa je z natančnim udarcem zadel za gostujoče vodstvo.

Do konca prvega polčasa nato gledalci v domžalskem Športnem parku niso več videli zadetkov.

Domači so izenačili v prvi polovici drugega polčasa. Mitja Zatkovič je sprožil strel proti vratom Vasje Simčiča, žoga je na poti nesrečno zadela branilca Arisa Zarifovića, nekoliko spremenila smer in tako končala za hrbtom goriškega vratarja.

To je bil tudi rezultat tekme. Remi na gostovanju pomeni dobro izhodišče za Novogoričane, ki bodo prihodnjo sredo na domačem igrišču v rahli prednosti.

Še pred povratnim pokalnim dvobojem z Domžalčani bodo belo-modri v soboto ob 20.15 na domačem stadionu gostili Rudar iz Velenja.

Domžale : Hit Gorica 1:1 (0:1)

0:1 Enes Demirovič 7.

1:1 MItja Zatkovič 57.