Slovenija U-19: Kapetan Nejc Praprotnik popeljal ekipo naprej

Nova Gorica, 27.09.2011

Člana reprezentance sta tudi Robi Jakovljevič in Jan Dornik

Reprezentanca Slovenije U-19 se je na kvalifikacijskem turnirju za nastop na evropskem prvenstvu prebila v zaključni del kvalifikacij.

Reprezentanco v vlogi kapetana vodi donedavni član ND Gorica Nejc Praprotnik. Poleg aktualnega člana mlade ekipe Atalanta BC, sta člana izbrane vrste tudi igralca mladinske šole Hit Gorica Robi Jakovljevič in Jan Dornik.

Slovenci so v prvi tekmi z 2:1 premagali Škotsko, nato brez golov remizirali proti Belgiji, včeraj pa še s 3:2 ugnali Wales.

Tako so se skupaj z Belgijo uvrstili v t.i. Elite round kvalifikacije, za katere bo žreb konec novembra.

Na tekmi proti Walesu je Praprotnik v 87. minuti dosegel fantastičen zmagoviti zadetek za 3:2, potem ko je z desne strani žogo postal prek vratarja v mrežo. Robi Jakovljevič je v igro vstopil v 61. minuti, Jan Dornik pa je sedel na klopi.