Slovenija U-21 s pomembno točko s Švedske

Nova Gorica, 06.10.2011

Nejc Mevlja igral do 79. minute, ko je prejel drugi rumeni karton

Reprezentanca Slovenije U-21 je na gostovanju na Švedskem v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu 2013 osvojila pomembno točko. Srečanje se je zaključilo z 1:1.

Domači so povedli v 16. minuti, ko je zadel Milošević. V 79. minuti je vratar Slovenije Jan Oblak Švedom ubranil strel z enajstih metrov, le dve minuti pozneje pa je za Slovence izenačil Robert Berič.

V 79. minuti je drugi rumeni in s tem rdeči karton dobil slovenski branilec Nejc Mevlja, član ND Gorica.

Miha Mevlja je sedel na klopi.

Slovenci po petih odigranih tekmah vodijo v svoji skupini. Naslednji nastop varovance selektorja Tomaža Kavčiča čaka novembra doma proti Litvi.

ŠVEDSKA U-21 : SLOVENIJA U-21 1:1 (1:0)
Strelca: 1:0 Milošević 16., 1:1 Berič 81.

Švedska: Johansson, Dyrestam, Baffo, Milošević, Demir, Hamad, Hiljemark, Pekalski, Celik (62./Hult), Jönnson (85./Ajdarević), Guidetti (68./Armenteros).

Slovenija: Oblak, Jovič, Rešek, N. Mevlja (RdK/79.), Mitrovič, Krhin, Lazarevič, Jelenič (71./Črnčič), Kampl, Rep (46./Vučkič), Berič (82./Milec).