Državna reprezentanca: Tim Matavž že pri sedmih golih

Nova Gorica, 16.11.2011

Slovenija : ZDA 2:3 (1:3)

Članska državna reprezentanca Slovenije je leto 2011 zaključila s porazom. V Ljubljani je bila z 2:3 (1:3) uspešnejša reprezentanca Združenih držav Amerike.

Oba zadetka za Slovenijo je dosegel nekdanji član ND Gorica Tim Matavž, ki je bil uspešen v 26. in 61. minuti. Ob tem je tik pred drugim zadetkom stresel tudi okvir vrat.

22 letni Matavž, ki je na zelenici ostal do 80. minute, je v 12. nastopu za reprezentanco zabil že sedmi gol, kar ga uvršča na osmo mesto lestvice strelcev v članski reprezentanci vseh časov. Zdaj le za zadetek zaostaja za Milanom Ostercem, tudi nekdanjim nogometašem Hita Gorice. Matavž je z dvema zadetkoma postal tudi najboljši strelec aktualne slovenske zasedbe.

Za Slovenijo sta v njeni 177. tekmi v zgodovini, prvi pod vodstvom selektorja Slaviše Stojanovića, celotno srečanje odigrala nekdanja igralca ND Gorica Marko Šuler in Bojan Jokič, medtem ko je Valter Birsa igral ves drugi polčas.

prijateljska tekma
Ljubljana, ŠRC Stožice, 8140 gledalcev. Glavni sodnik: Robert Schörgenhofer (Avstrija).

Strelci: 0:1 Buddle (9.), 1:1 Matavž (26.), 1:2 Dempsey (39.), 1:3 Altidore (41./11-m), 2:3 Matavž (61.)

Slovenija: S. Handanovič; Brečko, Šuler, Cesar, Jokič; Matič (od 46. Krhin), Bačinović (od 88. Lazarević), Kirm (od 70. Vršič), Iličić (od 46. Birsa); Ljubijankič (od 79. Pečnik), Matavž (od 79. Dedič). Selektor Slaviša Stojanović.

ZDA: Howard; Cherundolo, Chandler (od 82. Williams), Goodson, Bocanegra, Beckerman (od 90. Jones), Bradley (od 90. Rogers), Johnson, Altidore (od 62. Shea), Dempsey, Buddle (od 78. Edu). Selektor Juergen Klinsmann.