Plut zadel za vodstvo, ob koncu minimalna zmaga gostov

Nova Gorica, 18.02.2012

Prijateljski dvoboj Hita Gorice in Maribora

V Športnem parku sta se v sončnem vremenu na prijateljskem dvoboju pomerili enajsterici Hita Gorice in Maribora. Tekma se je končala z zmago gostov z 1:2, gol za Novogoričane pa je dosegel Vito Plut.

Prijateljski derbi najuspešnejših ekip jesenskega dela Prve lige 2011/12 se je pričel s poskusom Mariborčana Volaša. Kaj kmalu so domači odgovorili. William Franklin Vicente je imel lepo priložnosti, a ni zadel.

Belo-modri so bili v prvem polčasu konkretnejši. V končnici smo zabeležili dober poskus Amedeja Vetriha, še pred tem pa so Novogoričani prišli do prednosti.

Po kotu Dina Martinovića je gostujoči igralec v lasnem kazenskem prostoru igral z roko, z bele točke pa je bil uspešen Vito Plut. Tekla je 27. minuta.

V nadaljevanju so bili nekoliko podjetnejši gostje. V obeh ekipah smo videli tudi nekaj menjav, do izenačenja pa so Štajerci prišli v 52. minuti, ko je bil uspešen Mertelj.

Novogoričani so v končnici zapretili prek Krisa Jogana, nakar je v 89. minuti Dejan Mezga poskrbela za zmago gostov.

Kljub porazu spodbudna predstava belo-modrih, ki jih do pričetka prvenstva čakata še dva pripravljalna nastopa. V sredo v Ankaranu, prihodnjo nedeljo pa doma proti Muri.