Mladinske selekcije: tri zmage

Nova Gorica, 22.03.2012

Mladinci še naprej suvereno na prvem mestu

Mladinska ekipa Hita Gorice je pretekli konec tedna v 20. krogu 1. SML zmagala v Murski Soboti s 4:1 (3:1). Novogoričani so na prvem mestu prednost pred drugimi Domžalami povečali na sedem točk.

Proti Muri je že v 3. minuti zadel Tine Kavčič. Domači so izenačili v 11. minuti, nakar je Jaka Kolenc v 15. minuti belo-modre znova popeljal v vodstvo. Na 3:1 je deset minut pred odhodom na odmor povišal Sandi Bremec. Končni rezultat je s četrtim golom Hita Gorice v 68. minuti postavil Alen Pavič.

Do četrte prvenstvene zmage so prišli kadeti. Ti so z zadetkom Matije Božiča v 53. minuti domačo Muro premagali z 1:0.

V soboto mladinci in kadeti gostijo ekipo Bravo Publikuma. Mladici na osrednjem igrišču v Športnem parku pričenjajo ob 14.30, kadeti pa bodo proti Ljubljančanom nastopili na umetni travi ob 12.30.

Spomladanski del prvenstva so pričeli tudi v ligi U-14 zahod. Hit Gorica je s 4:0 premagala NŠ Birse&Matavža iz Bilj.

V sosedskem derbiju je v 16. minuti z bele točke najprej zadel Jure Lipičar. Na 2:0 je v 48. minuti povišal Matija Kompara, tretji gol za belo-modre pa je v 56. minuti dosegel Luka Štor. Končni rezultat je z natančnim strelom v 65. minuti postavil Ambrož Klančič. Hit Gorica se nahaja na osmem mestu.

Novogoričani v nedeljo ob 11. uri gostujejo na Gorenjskem, pri ekipi Velesovo-Šenčur.