Zmaga mladinske reprezentance Slovenije

Nova Gorica, 12.04.2012

Igrali so tudi Nejc Praprotnik, Jan Dornik, Marko Rojc in Robi Jakovljevič

Mladinska reprezentanca Slovenije se pripravlja na zaključni del kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu. T.i. turnir Elite round bo konec maja v Angliji.

V ta namen so mladi Slovenci odigrali še zadnjo pripravljalno tekmo. Gostovali so v Grčiji in slavili s 4:2.

Slovenija je povedla že v 3. minuti, ko je z bele točke zadel Marko Kovjenič (Domžale). Grki so v 8. minuti izenačili, za novo vodstvo naših pa je v 30. minuti poskrbel Mitja Lotrič (Mura 05).

V drugem polčasu najprej novo izenačenje Grkov, nakar je Lotrič v 72. minuti zadel za 3:2. Končni rezultat je v 77. minuti postavil igralec Interblocka Andraž Šporar.

Pri Sloveniji je od prve minute zaigral nekdanji član ND Gorica Nejc Praprotnik, ki sedaj nastopa za klub Atalanta BC v Italiji. V drugem polčasu pa so priložnost dobili tudi aktualni člani mladinske šole Hita Gorice Marko Rojc, Robi Jakovljevič in Jan Dornik