Skoraj polovico prve postave reprezentance so sestavljali nekdanji igralci ND Gorica

Nova Gorica, 12.09.2012

Slovenci z 2:1 izgubili na Norveškem

Članska reprezentanca Slovenije je v drugi kvalifikacijski tekmi za FIFA svetovno prvenstvo 2014 v Braziliji izgubila na Norveškem z 2:1. Slovenci so povedli v 16. minuti prek Marka Šulerja. Norvežani so izenačili v 27. minuti, zmagoviti gol pa zabili v zadnji minuti sodnikovega podaljška.

Slovenci po dveh porazih ostajajo brez točke, oktobra pa v Mariboru gostijo Ciper ter gostujejo v Albaniji.

Srečanje v Oslu je v prvi postavi državne reprezentance začelo kar pet nekdanjih članov ND Gorica. Marko Šuler, Bojan Jokič, Jasmin Kurtič in Tim Matavž so odigrali vso tekmo, Valter Birsa pa je moral zaradi poškodbe iz igre že v 7. minuti. Etien Velikonja je bil na klopi.

NORVEŠKA - SLOVENIJA 2:1 (1:1)
Strelci: Henriksen 27., Riise 94./11-m; Šuler 16.

Norveška: Jarstein, Waehler, Hangeland, J. A. Riise, Henriksen, Nordtveit   (53./B. H. Riise), El Younoussi  (89./Söderlund), Ruud , Jensen, Braaten, Abdellaoue  (46./King).

Slovenija: Oblak, Brečko, Cesar, Šuler, Jokič, Birsa  (7./Pečnik), Kurtič, Bačinovič  (60./Matič), Iličič, Matavž, Ljubijankič (91./Kelhar).