Mnenje trenerja po sobotni zmagi

Nova Gorica, 22.10.2012

Po obračunu z Aluminijem, ki ga je ND Gorica dobila s 4:1, je srečanje ocenil trener moštva Miran Srebrnič.

Dejal je: ''Tekme smo se nekoliko bali. Nujno smo morali zmagati, saj smo igrali proti tekmecu, ki se je že nekoliko odlepil od nas. V srečanje smo krenili zelo odločno. V prvih 25 minutah smo prikazali agresivnost in zelo dobro igro. Nanizali smo si nekaj lepih priložnosti in tudi dosegli zadetek. Nato pa je nerazumljivo sledil padec. Popustili smo in Aluminij je prišel do izenačenja. Ta neodločen rezultat je ob polčasu pustil določene posledice. Nismo se počutili stabilne. V drugem delu nam je njihov rdeč karton olajšal delo. Takoj smo drugič zadeli in se nato sprostili. Zaigrali smo ponovno zelo dobro in visoko zmagali.''

Srebrnič je ob tem dodal: ''Pomembno je, da smo nadgradili točko iz Celja. Celoten potek bi ocenil kot pozitiven. Je pa bilo pri rezultatu 1:1 prisotne nekoliko nervoze, ker se je takrat potek tekme lomil. Kljub temu smo v drugem polčasu zbrali toliko koncentracije in moči, da smo uspeli tekmo dobiti. Potrebno se je boriti iz tekme v tekmo. Upam, da bomo čimprej prišli v mirnejše vode na lestvici in se sprostili. Fantje so sposobni še boljših iger.''

Priložnost za novo dobro predstavo bo že v sredo, ko ND Gorica v pokalnem tekmovanju gostuje prav pri Aluminiju.