Prva tekma v 2013: štiri žoge v mreži Gorenjcev

Nova Gorica, 19.01.2013

Dva zadetka povratnika Janija Šturma

Kot smo napovedali, so igralci ND Gorica v sobotnem popoldnevu na igrišču z umetno travo v Športnem parku odigrali svojo prvo pripravljalno tekmo.

Proti NK Kranj, ki nastopa v 3. SNL - zahod so belo-modri slavili s 4:0. Dva zadetka je dosegel povratnik v moštvo ND Gorica Jani Šturm.

Igralec iz Goriških Brd je bil prvič uspešen v 4. minuti. V 17. minuti pa je Šturm povišal na 2:0. Pred odhodom na odmor je za Novogoričane v 44. minuti zadel Nejc Praprotnik.

V drugem polčasu smo bili priča precejšnjemu številu zamenjav. Nastopil je tudi novi igralec, branilec Klemen Jerkič. Edini zadetek v tem delu igre je dosegel Amedej Vetrih.

ND Gorica je nastopila v spodaj navedenih postavah. Ob tem naj dodamo, da so Matija Širok, Miha Mevlja ter Alen Pavič rahlo poškodovani. Nedim Đurič ter Dejan Žigon pa sta bolna. Jani Curk je član mladinske ekipe.

ND Gorica : NK Kranj 4:0 (3:0)

Strelci: Jani Šturm 4., 17., Nejc Praprotnik 44., Amedej Vetrih 51.

Postava ND Gorica: Simčič, Gregorič, Curk, A. Jogan, Frelih, Kadrija, Vetrih, Dornik, Praprotnik, Mbida, Šturm.

V drugem polčasu so igrali tudi: Štrukelj, Rojc, Jerkič, Celcer, Jakovljevič, Bremec, Popovič in Giacomo (igralec na preizkušnji).