Prvi poraz med pripravami

Nova Gorica, 29.01.2013

Tokrat Gorici ni uspelo doseči zadetka

Igralci ND Gorica so na četrti pripravljalni tekmi zabeležili prvi poraz. V Rovinju je bila Istra 1961 iz Pulja boljša s 4:0. Puljčani so vse štiri zadetke dosegli v prvem polčasu.

Istra je povedla že v prvem napadu. Za Gorico je nato poizkušal Jani Šturm, ki pa ni zadel. V 35. minuti je bil pri Novogoričanih izključen Matija Širok, a so belo-modri ob soglasju opravili menjavo in nadaljevali z enajstimi igralci. Zatem so v osmih minutah Istrani dosegli kar tri zadetke.

Goričani so boljše odigrali drugi polčas. Lepi priložnosti sta imela Robi Jakovljevič in Alen Pavič, ki pa sta ostali neizkoriščeni.

Kljub porazu je bil to dober test v začetku srednjega dela priprav. Hrvati so namreč že osredotočeni na prvenstvo, ki ga pričenjajo čez slabe tri tedne. Pred belo-modrimi pa je še pet tednov pripravljalnega obdobja.

Naslednjo tekmo ND Gorica igra v soboto ob 15. uri doma proti Garmin Šenčurju.

NK Istra 1961 : ND Gorica 4:0 (4:0)

Strelci: 1:0 Ottochian 1., 2:0 Križman 37., 3:0 Križman 41.-11m, 4:0 Križman 45.

Rdeč karton: Širok 35.

ND Gorica: Simčič, Širok, Gregorič, Jogan, Frelih, Vetrih, Rojc, Ndiaye, Šturm, Žigon, Dornik.

Igrali so še: Štrukelj, Durič, Jerkič, Celcer, Mbida, Mevlja, Kadrija, Pavič, Jakovljevič, Bremec.