Gorica remizirala s Partizanom 1:1

Nova Gorica, 16.02.2013

Za belo-modre je zadel Jani Šturm.

ND Gorica se je v Športnem parku na trening tekmi pomerila s Partizanom iz iztržila zelo spodbuden remi z 1:1.

Novogoričani so povedli v 16. minuti tekme, ko je bil uspešen Jani Šturm. Obe moštvi sta pričeli s čvrsto, agresivno igro. V uvodnih minutah je z razdalje streljal Amedej Vetrih, v 19. minuti pa je lepo priložnost znova imel Šturm. Zatem se je v dobrem položaju znašel Dejan Žigon, gostujoči vratar pa je strel ubranil.

Gostje so imeli žogo več v svoji posesti, prvo pravo akcijo pa ustvarili šele v 39. minuti, ko je strel Ščepoviću ubranil Vasja Simčič. Prav Ščepović je v zadnji minuti prvega dela z bele točke izenačil na 1:1.

V nadaljevanju so imeli nekoliko več priložnosti gostje, a je nekajkrat dobro posredoval domači vratar Simčič. Trener Miran Srebrnič se je, tako kot njegov kolega na klopi Partizana, v drugem delu tekme odločil za številne menjave.

ND Gorica : FK Partizan Beograd 1:1 (1:1)

Strelca: Šturm 16.; Ščepović 45. (11-m)

Postava ND Gorice: Simčič, Širok, Celcer, Gregorič, Jogan, Vetrih, Mevlja, Ndiaye, Žigon, Mbida, Šturm.

Igrali so še: Štrukelj, Durić, Kadrija, Rojc, Praprotnik, Bremec, Dornik.