Gorica končuje z zmago in šestim mestom! Bravo, fantje!

Nova Gorica, 26.05.2013

Dvakrat je zadel Saša Aleksander Živec, enkrat pa Jan Dornik

ND Gorica se od sezone 2012/2013 poslavlja z zmago. Belo-modri so bili doma s 3:2 boljši od Rudarja.

Prvi so zapretili gostje prek Bratanoviča. Toda Gorica je hitro vzpostavila ravnotežje. Beležimo strela Saše Aleksandra Živca in Matije Široka. Gostje so povedli v 24. minuti, ko je s strelom po tleh zadel Rajko Rotman.

Novogoričani so po gostujočem vodstvu poskušali izenačiti že do polčasa. Po dvakrat sta streljala Nejc Praprotnik in Saša Živec, pred odhodom na odmor je sprožil tudi Alen Jogan.

Gorica je zelo dobro pričela drugi polčas. Belo-modri so kar trikrat streljali proti vratom Rudarja, ki je v 56. minuti ostal brez izključenega Rusmina Dediča. Domači pa so dve minuti pozneje izenačili.  S strelom po tleh je zadel mladi Jan Dornik. To je njegov prvenec v Prvi ligi.

Elvis Bratanovič je Velenjčane v 67. minuti vnovič popeljal do prednosti, nakar je na sceno stopil Saša Aleksander Živec. V 75. in 77. minuti je namreč ta nogometaš z dobrima udarcema popeljal Gorico do prednosti s 3:2. Tako so belo-modri kronali boljšo igro v drugem delu in si zagotovili končno šesto mesto!