Slovenija zmagala na Islandiji

Nova Gorica, 08.06.2013

Valter Birsa dosegel četrti zadetek v reprezentančnem dresu

Članska nogometna reprezentanca Slovenije je v petek gostovala na Islandiji in jo premagala s 4:2 (2:2).

Slovenci so z drugo kvalifikacijsko zmago še vedno v igri za FIFA SP 2014 v Braziliji. Varovanci Srečka Katanca imajo pred seboj še štiri nastope, dva v septembru in dva v oktobru.

Na Islandiji so za Slovenijo zadeli Andraž Kirm, Valter Birsa, Boštjan Cesar in Rene Krhin.

V reprezentanci so igrali štirje nekdanji člani ND Gorica. Bojan Jokič in Jasmin Kurtič sta nastopila vso tekmo. V 90. minuti je igrišče zapustil Valter Birsa, ki je dosegel svoj četrti reprezentančni zadetek, v 86. minuti pa je v igro vstopil Tim Matavž.

Islandija : Slovenija 2:4 (2:2)

Stadion Laugardalsvöllur, gledalcev 9500, sodniki: Zwayer, Scheppe in Pickel (vsi Nemčija).

Strelci: 0:1 Kirm (11.), 1:1 Bjarnason (22.), 2:1 Finnbogson (26./11 m), 2:2 Birsa (31./11 m), 2:3 Cesar (61.), 2:4 Krhin (85.).

Islandija: Haldorsson, Saevarsson (od 84. Thorvaldsson), Bjarnason, Sigthorsson, Finnbogson, Arnason, Danielsson, R. Sigurdsson, Gunnarsson (od 53. Gudjohnsen), Hallfredsson (od 63. Gislason), Skulason.

Slovenija: S. Handanović, Brečko, Ilić, Cesar, Jokić, Kurtić, Krhin, Birsa (od 90. Struna), Kirm, Kampl (od 73. Radosavljević), Novaković (od 86. Matavž).

Rumeni kartoni: Saevarsson, Sigthorsson; Ilić, Cesar, Krhin.