Na generalki brez zadetkov

Nova Gorica, 06.07.2013

ND Gorica : NK Istra 1961 0:0

ND Gorica je na zadnji trening tekmi pred pričetkom državnega prvenstva doma remizirala z Istro 1961 iz Pulja z 0:0.

Srečanje so bolje začeli domači. Priložnosti sta imela Daniele Bazoffia in Massimo Coda, ki se je sam znašel pred gostujočim vratarjem, a ga ni uspel premagati. Sledil je napad Istre, v 12. minuti pa se je v priložnosti znašel tudi Welle Ndiaye.

Do konca polčasa je bila igra enakovredna, nekoliko več priložnosti so imeli gostje, ki pa niso uspeli zatresti domače mreže.

V nadaljevanju je sprva na vratih Alexa Cordaza, ki se je prvič predstavil občinstvu v Športnem parku, nadomestil Vasja Simčič. Tekom drugega dela sta oba trenerja opravila precejšnje število zamenjav, igra pa se je nekoliko razvodenela.

Za Gorico je najlepši priložnosti imel Alen Jogan, a ostalo je pri neodločenem izidu.

Goričane sedaj čaka teden dni priprav na prvo prvenstveno tekmo v nedeljo 14.7. ob 18. uri v Kranju.

ND Gorica: Cordaz, Širok, Celcer, Vetrih, Kavčič T., Jogan, Bazzoffia, Ndiaye, Coda, Jakovljević, Živec.

Igrali so še: Simčič, Curk, Džuzdanović, Frelih, Dornik, Pavič, Tragin, Vanzo, Kadrija, Kolenc, Jorman Aguilar.