S Ptuja se vračamo s točko

Nova Gorica, 21.09.2014

ND Gorica brez golov remizirala pri Zavrču

ND Gorica je na Ptuju proti Zavrču iztržila remi brez zadetkov. Novogoričani so zaigrali brez poškodovanega kapetana Alena Jogana. V konici napada sta začela Luka Majcen in Ezekiel Henty.

V prvem delu igre malo konkretnosti. Vratar Vasja Simčič se je izkazal ob strelu domačina Poliča, za Gorico pa sta sprožila Amedej Vetrih v 28. in Denilton Venturim v 37. minuti tekme. Pred odhodom na odmor je dober poskus uspel Matiji Široku, a je ostalo pri 0:0.

V nadaljevanju podobna predstava. Belo-modri so narekovali ritem igre, a si izrazitih priložnosti niso pripravili.

Že v drugi minuti je z obrata poskusil Dejan Žigon, sledil je strel Ezekiela Hentyja. Prav ta Nigerijec je dobro izvedel prosti strel in tik pred koncem nevarno zapretil po protinapadu. Domači vratar je bil pripravljen.

Pri ND Gorici so v drugem polčasu zaigrali še Innocenti, Makinwa in Džuzdanović.

Naslednjo tekmo Novogoričani igrajo že v sredo, ko ob 20. uri gostujejo pri vodilnih Domžalah.

NK Zavrč : ND Gorica 0:0

Mestni stadion na Ptuju, sodniki: Balažič (Šmarje - Sap), Kovačič (Preserje) in Pavlič (Laze v Tuhinju).

NK Zavrč: Ranilović, Sambolec, Kristić, Datković, Dedić, Šafarić, Dugolin, Matjašič, Polič (od 69. Brdar), Antolek (od 59. Kelenc), Kresinger.

ND Gorica: Simčič, Širok, Vanin, Modolo, Enow, Pasqualini, Venturim (od 64. Innocenti), Vetrih, Žigon (od 84. Džuzdanović), Majcen (od 70. Makinwa), Henty.

Rumeni kartoni: Datković, Kresinger, Dugolin, Matjašič; Vanin, Pasqualini.