Vpogled v mladinsko šolo

Nova Gorica, 31.08.2015

Nogometna šola: za selekcijo U-15 prvi poraz; v sredo v Domžalah

Ekipa U-15 je v zahodnem delu prvenstva v nedeljskem popoldnevu doma klonila proti Interblocku z 1:2.

Na umetni travi v Športnem parku se je zbralo okrog 100 gledalcev, ki v prvem polčasu niso videli nobenega zadetka.

Videli smo samo rumeni karton domačina Galliana Križaja in dve majhni kazni za goste.

Zato pa so kar trije padli v nadaljevanju. Že takoj na uvodu je napadalec Ljubljančanov Matej Čož povedel svoje moštvo v vodstvo. Toda odgovor domačih je bil nenaden in učinkovit.

Le tri minute pozneje je namreč izenačil zvezni igralec Gašper Torkar.

Gorici pa ni uspelo zadržati aktivnega izida. Že v 54. minuti (to je kakšnih deset minut po zadetku Torkarja) je bil namreč za Interblock učinkovit Žan Hudin, ki je tako postavil tudi končni izid srečanja.

Domači so do konca srečanja poskušali spreobrniti rezultat tudi z dvema menjavama. Žigo Peršiča je v 58. minuti zamenjal Svit Teodor Benedetič, le nekaj trenutkov zatem je namesto Križaja vstopil Amar Šahbaz.

Po remiju s Triglavom in zmagi proti Idriji-Tolminu je bil to prvi poraz za U-15.

Ekipo U-15 pa že v sredo, 2.9. ob 17.30 čaka zaostala tekma 1. kroga. Novogoričani bodo tedaj igrali v Domžalah proti domačemu moštvu. Domžale imajo doslej 1 zmago in 2 poraza.