Belo-modri klonili proti ruskemu prvoligašu

Nova Gorica, 19.02.2016

ND Gorica : FC Terek Grozny 0:3

ND Gorica je v italijanskem Lignanu odigrala svojo naslednjo trening tekmo. Belo-modri so proti ekipi iz ruske prve lige FC Terek Grozny klonili z 0:3. Vsi zadetki so padli v drugem polčasu.

Tekma se je odvijala v dveh polčasih po 35 minut. Terek je v vodstvo popeljal Lebedenko v 50. minuti. V 70. minuti je zadel Ojala, tik pred koncem pa še Ivanov.

Z ekipo v Furlanijo niso odpotovali Marko Nunić, Miran Burgič, Dino Martinović, Jaka Kolenc, Amarachi Osuji ter Nejc Mevlja.

ND Gorica : FC Terek Grozny 0:3 (0:0)

ND Gorica: Sorčan, Gregorič, T. Kavčič, Boben, Škarabot, Nagode, Johnson, Humar, Kapić, Marinič, Franciosi.

V drugem polčasu so igrali še: Klančič, Kotnik, Bužinen in Gudina.

Štrukelj, Curk, Jogan in Celcer so bili na klopi.

Zvezni igralec Gianluca Franciosi je na preizkušnji.

Igralec Gorice Marshal Mfon Johnson je dejal: ''Nastopili smo proti dobremu tekmecu, kjer smo preverili naše sposobnosti igre brez žoge. V ospredju so bile obrambne zadolžitve. Sicer smo z opravljenimi pripravami zadovoljni. Nekaj nastopov je bilo zelo dobrih, drugi so bili povprečni. Pomembno je, da smo kot ekipa kompaktni. Naš cilj je nadaljevati z dobrimi igrami, kot v prvem delu prvenstva. Čeprav smo ostali brez nekaterih igralcev, smo tudi spomladi konkurenčni.''