Domač poraz s Celjani

Nova Gorica, 23.04.2016

ND Gorica : NK Celje 1:2

Novogoričani so v domačem srečanju s Celjani, kljub solidni predstavi, ostali praznih rok. Gostje so slavili z 1:2.

Prvi so po lepi kombinaciji prek Sandija Arčona zapretili domači, ki so imeli v prvem delu igre vseskozi pobudo, a so zmogli pretežno le do roba kazenskega prostora.

Celjani so se postavili defenzivno in srečanje odigrali s taktiko hitrih nasprotnih napadov, kar jim je prineslo tudi zmago.

V 24. minuti beležimo visok predložek pred domača vrata, kjer je ob neodločnosti domače obrambe Podlogar prišel do zadetka za 0:1.

Za Gorico sta nato streljala Bede Amarachi Osuji ter Andrej Kotnik, čigar strel je gostujoči vratar Kotnik ujel.

V 39. minuti pa zasluženo izenačenje Tine Kavčič je po kotu dosegel svoj prvi sezonski gol.

V nadaljevanju sprva strel razigranega Rifeta Kapića, ki je zletel čez vrata. V 61. minuti pa je Celjan Podlogar še drugič z bližine premagal Grego Sorčana.

Novogoričani so po zadetku znova pridobili na posesti, vendar so bili za gostujoči zid premalo iznajdljivi.

Priložnosti sta zamudila Sandi Arčon v 73. minuti ter Jani Curk, ki je bil nekaj trenutkov pozneje sam pred vrati, a je njegov strel gostujoči vratar ubranil.

Kljub porazu, so belo-modri pustili soliden igralski vtis. Do konca prvenstva je še pet srečanj, naslednja že v petek v Zavrču.

ND Gorica : NK Celje 1:2 (1:1)

Strelca: 0:1 Podlogar 24., 1:1 Tine Kavčič 39., 1:2 Podlogar 61.

ND Gorica: Grega Sorčan, Tine Kavčič, Alen Jogan, Matija Škarabot, Jani Curk, Jaka Kolenc, Andrej Kotnik (od 70. Jan Humar), Rifet Kapić, Bede Amarachi Osuji (od 69. Tilen Nagode), Miran Burgič, Sandi Arčon (od 81. Marko Nunič).

NK Celje: Matic Kotnik, Damir Hadžič, Tadej Vidmajer, Jure Travner, Tilen Klemenčič (od 92. Mario Brlečić), Janez Pišek, Milan Spremo (od 59. De Sousa), Marko Pajač, Danijel Miškić, Sunny, Matej Podlogar (od 84. Žiga Kous).