ND Gorica uspešna v Lendavi, četrtfinale je tu

Nova Gorica, 15.09.2016

Pokal Slovenije, 2. krog

ND Gorica je odigrala prvo pokalno tekmo v letošnji sezoni. V 2. krogu Pokala Slovenije je v Lendavi s 3:1 premagala Nafto 1903 in se tako uvrstila v četrtfinale. Žreb parov bo v ponedeljek.

Novogoričani se v prvem delu igre niso naigrali. Spremljali smo precej raztrgano igro z obeh strani. Nekaj nervoze je v gostujoče vrste vnesel nesrečni trenutek v 40. minuti dvoboja, ko je nesrečno posredoval Rifet Kapić in zadel lastno mrežo. Predložek je pred gostujoča vrata poslal prvi domači igralec Verdan Vinko.  Toda Novogoričani so že v naslednjem napadu prek Mirana Burgiča rezultat poravnali na 1:1. V akciji sta sodelovala Sandi Arčon in Dejan Žigon.

V nadaljevanju boljša igra in dva gola Gorice, ki je vrstila napade proti domačim vratom. Najprej je po podaji Amarachija Osujija v 71. minuti za vodstvo belo-modrih z odličnim udarcem poskrbel Andrej Kotnik.

Končni rezultat pa je v 93. minuti srečanja postavil Gianluca Franciosi, za katerega je to prvi zadetek za Gorico na uradni tekmi.

NK Nafta 1903 – ND Gorica 1:3 (1:1)