Grenak uvod v praznične dni: domači poraz

Nova Gorica, 30.10.2016

ND Gorica : NK Rudar Velenje 1:3

navijaci.jpgND Gorica je pred domačimi gledalci doživela šesti poraz v sezoni. Belo-modrim nikakor ne steče, tokrat je v Novi Gorici z 1:3 slavil Rudar.

Prvi del igre je bil zelo povprečen, brez izrazitih priložnosti. Domači so imeli pobudo, vendar si konkretne akcije niso pripravili.

Že v uvodu drugega dela šok za Gorico. Neodločnost domače obrambe je v 48. minuti prvi kaznoval Mitja Lotrič (zadel je tudi nesrečnega Tineta Kavčiča), le nekaj minut zatem je do dvojne prednosti goste popeljal prvi strelec Dominik Glavina.

Gorica se je nato pobrala in prek Mirana Burgiča dvakrat zapretila. Prvič je Burgič takoj po vstopu v igro zadel vratnico, v 78. minuti pa uspešno izvedel strel z bele točke za znižanje na 1:2.

Toda gostje so znova našili pot do domačega gola. Mary je z glavo v 84. minuti postavil končnih 1:3.

ND GORICA – NK RUDAR 1:3 (0:0)
Strelci: Burgić 80./11-m; Lotrič 48., Glavina 55., Mary 85.

ND Gorica: Sorčan, Gregorič, Boben, Kavčič, Celcer (80./Nagode), Kapić (59./Humar), Kolenc, Žigon, Kotnik, Arčon, Osuji (59./Burgić).

NK Rudar: Ristić, Bolha, Grgić, Kašnik, Jahić, Grbić (69./Krcić), Babić, Lotrič, Trifković, Glavina (86./Vručina), Eterović (83./Mary).

Sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj)