Gorica ugnala Istro

Nova Gorica, 21.06.2017

Novogoričani so v drugi trening tekmi dosegli še drugo zmago. Tokrat so bili v Umagu s 3:1 boljši od tradicionalnega nasprotnika v pripravljalnih obdobjih NK Istre 1961 iz Pulja.

Za belo-modre sta v prvem polčasu zadela Amarachi Bede Osuji v 23. minuti, ko je izkoristil lepo povratno žogo Mihe Gregoriča na desni strani ter Dejan Žigon v 40. minuti tekme, ki je na drugi vratnici v zadetek pretvoril še drugo podajo Gregoriča. Le dve minuti zatem je za Istro po prekinitvi znižal Gojković.

V nadaljevanju ponovno gol za Gorico. Mladi Mark Gulič je zadel v 70. minuti za končnih 3:1, in sicer po odbiti žogi, ki jo je v okvir vrat Istre sprožil Andrija Filipović.

Ritem igre je po menjavah v drugem polčasu nekoliko upadel, vendar izjemno veseli dejstvo, da so belo-modri na obeh dosedanjih tekmah dosegli kar šest zadetkov.

ND Gorica : NK Istra 1961 Pulj 3:1 (2:1)

Strelci: Osuji 23., Žigon 40., Gulič 70; Gojković 42.

ND Gorica: Sorčan, Gregorič, T. Kavčič, Boben, Celcer, Osuji, Kolenc, Grudina, Kapić, Žigon, Edafe

Ves drugi polčas so odigrali: Štrukelj, Jogan, Humar, Nagode, Filipović. Drugo polovico 2. polčasa so odigrali: Curk, Gulič, Marinič. Zadnjih 15 minut je nastopil M. Kavčič.