GORICA V ARMENIJI SLAVILA Z 2:0!

Nova Gorica, 29.06.2017

ND Gorica je opravila svoj 49. nastop v evropskih pokalih. Proti armenskemu klubu FC Shirak je slavila z 2:0. Oba zadetka je dosegel Rifet Kapić.

Tekma je potekala v deževnem vremenu.

Po uvodnih minutah brez priložnosti je Gorica s prve prave akcije prišla do vodstva. Tekla je 15. minuta. Amarachi Osuji je imel žogo ob avt liniji na desni strani, ki jo je podal le nekaj metrov oddaljenemu Rifetu Kapiću.

Ta je storil dva koraka proti sredini igrišča in z roba kazenskega prostora z desne strani poslal izjemen strel v daljši vratarjev kot. Izjemen zadetek Rifeta Kapića za vodstvo Gorice!

V 20. minuti lepa podaja v globino do Andrije Filipovića, ki pa je bil v nedovoljenem položaju.

V 28. minuti prvi strel za Shirak, s katerim pa Grega Sorčan ni imel težav.

V 33. minuti kot za Gorico in poskus Osuija, vendar čez vrata.

V 37. minuti poskus za Shirak z razdalje, brez težav za vratarja Sorčana.

Po doseženem golu so pobudo prevzeli domači, večji del tekme pa je igra potekala na sredini igrišča. V končnici polčasa najprej nekaj minut pobude za Gorico, ob koncu pa trije zaporedni koti za domačine. Brez nevarnosti za gostujoča vrata.

V 50. minuti predložek Uroša Celcerja in poskus Andrije Filipovića, toda domači vratar ni imel veliko dela.

Tekla je 68. minuta, ko je Gorica prek Rifeta Kapića prišla do dvojne prednosti. Tine Kavčič je podal. Mladi igralec je na robu kazenskega prostora preigral gostujočega branilca, žoga je nekoliko spremenila smer in končala v domači mreži. 0:2!

Dejan Žigon v 85. minuti poskuša s prostega udarca z velike razdalje. Žoga je plen domačega vratarja.

V 88. minuti lepa priložnost za domače, toda mimo vrat.

Tik pred zaključnim žvižgom še zelo nevaren strel za Gorico, ki pa je zletel čez gol.