Prvi krog Prve lige: Gorica poražena v Krškem

Nova Gorica, 16.07.2017

Novogoričani bi na prvo tekmo nove sezone v Prvi ligi TS najraje kar pozabili. Iz Krškega se namreč vračajo s porazom z 1:2.

V prvem polčasu nismo videli zadetkov. Trener Miran Srebrnič je posegel po nekaterih menjavah, igra pa je bila bolj kot ne povprečna. Tako v 18. minuti beležimo obrambo Grege Sorčana.

Gorica je nekajkrat sprožila z razdalje. Ob koncu polčasa še lepa priložnost za Edafeja, ki pa je zgrešil žogo.

Kritično obdobje je sledilo na začetku drugega polčasa. Kar dvakrat je gostujočo obrambo matiral domači napadalec Škrbić. Zadel je v roku 6 minut, prvič po akciji, drugič po kotu. Tekla je 56. minuta.

Novogoriška kop je reagirala in v igro poslala Amarachija Osuija in Rifeta Kapića. Prav Osuji je po zmedi v domačem kazenskem prostoru v 65. minuti znižal domačo prednost, nakar se je igra znova precej umirila.

Gorici do konca srečanja ni uspelo izenačiti.

Sledi četrtkova povratna evropska tekma proti Panioniosu, v nedeljo pa v Športni park prihaja Olimpija.

NK KRŠKO – ND GORICA 2:1 (0:0)

Strelca: Škrbić 50., 56.; Osuji 65.

NK Krško: Zalokar, Šturm, Krajcer, Dušak, Gorenc, Jakolić, Mujan, Jurina, Mandić (90./Ejup), Jovanovič (83./Kovačič), Škrbić (80./Nakić).

ND Gorica: Sorčan, Škarabot, Gregorič, Curk, Kolenc, Kavčič, Humar (75./Žigon), Marinič, Nagode (61./Osuji), Filipović, Edafe (61./Kapić)

Sodnik: Damir Skomina (Koper)