Kadeti na drugem mestu

Nova Gorica, 09.10.2018

Tri najstarejše selekcije nogometne šole ND Gorica so v nedeljo, 7. oktobra, odigrale svoja prvenstvena srečanja. Mladinci in selekcija U15 vknjižili točko, kadeti do zmage in drugega mesta.

MLADINCI

Selekcija do 19. let se je v Kidričevem pomerila z ekipo Aluminija. Končni rezultat obračuna je bil 1:1.

Prvi polčas gledalcem ni ponudil veliko razburjenj in presenečenj, saj niso videli nobenega zadetka.

Bolj napeto je bilo v drugem delu igre, ko so domači v 64. minuti z golom Davida Flakusa Bosilja prišli do vodstva. Nekaj minut kasneje je bil rezultat že izenačen, saj so plavo-beli s pomočjo Aluminijevega igralca Jana Ljubca dosegli zadetek za končnih 1:1.

Tekma je se je odvila v duhu fair playa, zato sodniku ni bilo potrebno pokazati niti enega kartona.

Naslednja tekma, nedelja 14. oktober ob 15.30, Igrišče Renče - Gorica : Krško

KADETI

Kadetska ekipa je rutinirano ugnala nogometaše Aluminija in z novo zmago poskočila na drugo mesto prvenstvene lestvce. Tekma v Kidričevem se je končala z izidom 0:3.

Po prvem polčasu je vse kazalo na to, da bo srečanje za plavo-bele vse prej kot enostavno, saj nobena ekipa ni dosegla zadetka.

Prvi gol je padel v 49. minuti, ko je mrežo zatresel Luka Vuk. Goričani so vodstvo kmalu podvojili, saj je v 51. minuti zadel Alen Čaušević. Zmago je z zadetkom v 80. minuti potrdil Jernej Simčič.

Sodnik je pokazal 3 rumene kartone, pri domačih ga je prejel Tjaš Begić.

Naslednja tekma, nedelja 14. oktober ob 13.30, Igrišče Renče - Gorica : Krško

SELEKCIJA U15

Starejši dečki iz Domžal prinesli točko, po tem ko so remizirali z rezultatom 1:1.

Plavo-beli tekme niso začeli dobro, saj so že v 3. minuti prejeli zadetek. To je bil vrhunec dogajanja v prvem polčasu, saj sta po vodilnem golu Domžal mreži mirovali.

Drugi del srečanja so boljše otvorili Goričani, in v 53. minuti Maj Šuljić zatresel mrežo nasprotnikov ter postavil končni izid 1:1.

Sodnik je pokazal dva rumena kartona, pri plavo-belih je porumenel Nick Bizjak Batistič.

Naslednja tekma, nedelja 14. oktober ob 11.00, Stadion Ilirija - Ilirija - Gorica