Tokrat brez zadetkov

Nova Gorica, 06.02.2019

Nogometaši Gorice so v Umagu odigrali 4. pripravljalno tekmo. Z ekipo Dinama ll so se razšli brez zadetkov.

Hrvaški drugoligaš je imel lepo priložnost v samem uvodu srečanja, ko je eden izmed njihovih igralcev stekel sam proti Sorčanovem golu, a mladi vratar je odlično odreagiral in ohranil mrežo nedotaknjeno.

V 18. minuti je po lepi akciji na desni strani do strela prišel Semir Smajlagić, vendar mu je veselje preprečila prečka. Do konca polčasa so nogometaši obeh ekip sprožili še nekaj strelov, ki pa niso bili posebno nevarni.

V drugem polčasu je vratar Sorčan nekajkrat lepo posredoval ob predložkih nasprotnika, in tako preprečil nevarnost pred svojimi vrati.

Ko se je tekma bližala koncu, so Goričani dvakrat nevarno zapretili. Najprej je z razdalje poizkusil Smajlagić, za njim pa še Kolenc, a njuna strela nista bila dovolj natančna.

Dinamo je v samem zaključku dosegel zadetek, vendar je bil zaradi nedovoljenega položaja razveljavljen. Obračun se je končal z rezultatom 0:0.

Nov preizkus plavo-bele čaka že jutri, ko se bodo v gosteh pomerili z lokalnim drugoligašem. Ob 18.00 jih čaka tekma z Biljami.

ND Gorica : GNK Dinamo Zagreb II 0:0 (0:0)

Prizorišče: Umag

ND Gorica: Sorčan, Halilović, Tomiček, Lipušček, M. Kavčič, Matič, Kotnik, Šipek, Osuji, Smajlagić, Filipović.

V nadaljevanju so zaigrali še: Hodžić, T. Kavčič, Celcer, Kolenc, Leban, Gulič, Velikonja. Trener: Nermin Bašić

GNK Dinamo II: Juric, Barišić, Gogić, Carracedo, Čalušić, Čuić, Fintić, Tolić, Šipoš, Hyeong, Bagarić

Do priložnosti še: Josipović, Mikulić, Gjira, Franjić, Sansy, Dialite, Baturina, Maloku, Knežević, Ćuže, Rešetar. Trener: Igor Jovičević