Proti Tolminu uspešni

Nova Gorica, 09.10.2019

Nogometaši ND Gorica so v sredo, 9. oktobra, odigrali tekmo 2. kroga pokala MNZ. V domačem Športnem parku so premagali Tolmin z rezultatom 4:0.

Plavo-beli so takoj prevzeli nadzor nad dogajanjem na igrišču in že v 7. minuti povedli z zadetkom Colleya. Preostanek prvega polčasa je minil v znamenju prevlade domačih, a novih zadetkov ni bilo.

Igro sta v prvem polčasu zaradi poškodbe zapustila Matija Kavčič in Tim Matič. Bočni branilec je prejel udarec, Matič pa si je poškodoval gleženj. Resnost poškodbe slednjega bo znana v prihodnjih dneh.

V drugem polčasu so Tolminci zaigrali nekoliko bolj odločno, vendar so Goričani suvereno preprečili vse njihove napade. Zmago so v drugem delu polčasa z zadetkom potrdili Kolenc, Trivunović in Colley. V zaključku srečanja je igro zaradi poškodbe zapustil še Jermol, zaradi težav z zadnjo stegensko mišico.

Tekma se je končala z rezultatom 4:0, kar pomeni, da Plavo-beli potujejo v naslednji krog tekmovanja.