Prva zmaga med letošnjimi pripravami

Nova Gorica, 24.01.2018

Po dveh zaporednih neodločenih rezultatih so Novogoričani na domači umetni površini v Športnem parku dosegli prvo zmago v letošnjem koledarskem letu. S 3:0 so bili boljši od Šenčurja.

Že uvod je nakazal, da bodo belo-modri tokrat poskušali s prepričljivo predstavo nakazati trenutno dobro pripravljenost. Rok Gudina je v prvem napadu močno udaril z roba kazenskega prostora, a je žoga zletela čez vrata. Zaradi poškodbe glave je moral po desetih minutah zelenico zapustiti mladi Leon Marinič. Nadomestil ga je Dejan Žigon.

Domači so do prednosti prišli v 20. minuti. Povsem sveži Dejan Žigon je izkoristil podajo Roka Bužinela in z diagonalnim strelom ukanil gostujočega vratarja. Belo-modri so stopnjevali ritem igre. Mark Gulič je v 33. minuti z glavo zadel okvir vrat, le nekaj trenutkov zatem pa zadetek za dvojno domačo prednost.

Napadalec na preizkušnji Nikola Milošević je po izvrstni podaji v prostor smuknil mimo gostujočega vratarja in se s soigralci vnovič veselil zadetka.

V nadaljevanju nekaj menjav na obeh straneh. Novogoričani so nizali napade, izkoristili pa enega v 54. minuti. S strelom v daljši kot je končni rezultat postavil Miha Gregorič. Omeniti velja, da so gostje zapretili na sredini polčasa, vendar se je vratar Gorice Nick Bičić izkazal.

Nogometaše Gorice naslednji pripravljalni preizkus čaka v soboto dopoldan, ko se bodo po odpovedi srečanja z italijansko Padovo pomerili med seboj.