Za nove točke z Rudarjem

Nova Gorica, 02.11.2018

Nogometaši ND Gorica bodo v soboto, 3. novembra ob 18.00, odigrali srečanje 15. kroga Prve lige TS. V novogoriški Športni park prihaja ekipa Rudarja iz Velenja.

Stanje na lestvici

Rudarju v letošnji sezoni ne kaže najbolje in zdi se, da se bo moral boriti za obstanek v ligi, saj s 14 točkami zaseda 8. mesto. Gorica je na 13. tekmah osvojila 21 točk, kar jo trenutno uvršča na odlično 3. mesto.

Medsebojni obračuni v aktualni sezoni

Tekmeca sta se srečala v 6. krogu prvenstva in Gorica je bila boljša z rezultatom 0:2. Na mestnem stadionu Ob jezeru gledalci niso spremljali atraktivne predstave, ampak ravno nasprotno, saj tekma ni bila paša za oči. Tako Velenje, kot tudi plavo-beli so v igri delali preveč napak in posledično niso prihajali do veliko priložnosti. Kljub majhnemu številu obetavnih situacij je Vrtnicam uspelo dvakrat zadeti. Mrežo domačih je v 48. minuti načel Žiga Lipušček, ki je odlično skočil v kazenskem prostoru in z glavo ob pomoči domačega branilca zadel za 0:1. Končni rezultat srečanja je v 91. minuti postavil Nik Jermol, za katerega je bil to prvi zadetek na uradnih tekmah za ND Gorica.

Trener

Ime in priimek: Marjan Pušnik

Starost: 58

Prejšnji klubi: Celje, Maribor, Rudar Velenje (dvakrat), Celje, Avispa Fukuoka, NK Olimpija (dvakrat), Hajduk Split.

Najvišja točka trenerske kariere: Hajduk Split

Najljubši igralni sistem: 4-3-3

Število tekem na klopi sedanjega kluba: 123

Forma nasprotnika

Rudar je v zelo dobri formi, kar lahko sklepamo iz dejstva, da so na zadnjih 4 tekmah osvojili 7 točk, torej toliko, kolikor so jih prej uspeli zbrati na prvih 10 prvenstvenih obračunih. V 11. krogu so presenetljivo ugnali Domžale z rezultatom 2:1. Sledil je neodločen izid v Krškem, nato pa so doživeli poraz proti Muri, ki je na domačem terenu odlična. V prejšnjem krogu so premagali takrat četrtouvrščeni Aluminij in dokončno potrdili svojo dobro formo.

Prejšnja tekma

Prvi polčas srečanja z Aluminijem ni ponudil razburljive in gledljive predstave, saj razmočeno igrišče ni dopuščalo kombinatorne igre. Obe ekipi sta izkoristili svojo edino priložnost in rezultat ob premoru je bil 1:1. Drugi del obračuna se je začel udarno, saj so Velenjčani že v 47. minuti prišli do vodstva, ko je Bolha s peto premagal Janžekoviča. Kidričani so nato imeli 2 lepi priložnosti za izenačenje, a so ju zapravili. Na drugi strani so bili nogometaši Rudarja konkretnejši in v 55. minuti je po hitrem protinapadu zadel Škoflek. Ekipa Aluminija je poskušala priti do znižanja rezultata, vendar jim je to uspelo prepozno, saj je šele v zadnji minuti sodnikovega podaljška zadel Trdina in tekma se je končala z zmago Rudarja.

Ključni igralec pri nasprotniku

Ključni igralec Velenja je Damjan Trifković. Igralec vezne linije je izjemno pomemben člen v ekipi Knapov, saj plete niti njihove igre in skrbi za prenos žoge v napadalno polovico. Izkušenega 31-letnika odlikuje dobro tehnično znanje in pregled nad igro, ki ga uspešno uporablja pri zaposlovanju napadalcev. Odigral je 10 od 14 prvenstvenih srečanj, kar ga ne uvršča med tiste, ki so pri Rudarju zbrali največ nastopov v letošnji sezoni, a od 6. kroga naprej ni izpustil ene same prvenstvene minute, kar potrjuje njegovo izjemno pomembno moštveno vlogo.

Vroči igralec pri nasprotniku

Trenutno nogometaši Rudarja iz Velenja igrajo dobro, predvsem pa se odlično znajdejo na igrišču kot kolektiv. Noben igralec ne posebno izstopa oziroma blesti, da bi ga lahko označili kot vročega, zato bomo tokrat izpistavili njihovega najbolj nevarnega igralca, Milana Tučića. Klasični napadalec je v Velenje prišel iz ljubljanskega Brava, kjer je na 23 tekmah v 3. SNLC dosegel 32 zadetkov, in si s tem prislužil prestop v prvoligaški klub. Nadarjeni 22-letnik letos solidno nastopa v prvi ligi, saj je do sedaj dosegel 3 zadetke in prispeval 1 asistenco, kar ga uvršča na vrh klubske strelske lestvice.

Vroči igralec pri ND Gorica

Plavo-beli v zadnjem obdobju ne blestijo, a kljub temu obstaja igralec, ki je zelo prijetno presenečenje zadnjih nekaj krogov, to je Matija Kavčič. Mladi bočni branilec je prvo priložnost za igro v dresu Gorice dobil na drugi prvenstveni tekmi proti Olimpiji in jo zelo dobro izkoristil. Od takrat je dosegel že dva zadetka in prikazal nekaj odličnih predstav. Na 21-letnika smo letos že opozarjali, in sicer pred tekmo z Mariborom, vendar potem priložnosti za igro ni dobil. Izpostavili smo njegovo odlično tehnično znanje in mirnost v težkih situacijah, sedaj pa zagotovo lahko dodamo tudi nevarnost, ki jo predstavlja za nasprotnikova vrata. Kavčič pooseblja miselnost ND Gorica, ki mladim, domačim fantom omogoča igranje v prvi ligi. Mladi branilec je svoje priložnosti zaenkrat zelo dobro izkoristil in upamo, da bo tako tudi nadaljeval.

Medsebojne tekme

Tekmeca imata dolgo zgodovino prvenstvenih medsebojnih obračunov. Srečala sta se že na 80 tekmah, statistika pa je zelo izenačena. Gorica je malenkost uspešnejša, saj je vknjižila 31 zmag, 19 neodločenih izidov in 30 porazov. Stanje je precej drugačno v Športnem parku, kjer imajo plavo-beli kar 8 zmag več od Knapov.

Spisek poškodovanih in kaznovanih pri ND Gorica

Trener Srebrnič bo ponovno pogrešal Mariniča in Jogana, ki še vedno okrevata po poškodbi. Poleg poškodovanih tokrat domači strateg ne bo mogel računati tudi na enega kaznovanega igralca, in sicer Andrijo Filipovića, ki je na pokalnem obračunu z Muro prejel rdeči karton. Pri gostih prav tako zaradi kazni ne bo Ivana Vasiljevića.

Delegiranje

Glavni sodnik srečanja bo Nejc Kajtazović, s strani mu bosta pomagala Simon Smej in Gorazd Topolnik, četrti sodnik pa bo Vojko Goričan.

Spremljanje tekme

Neposredni prenos obračuna s pričetkom ob 18. uri boste lahko spremljali na programu Planet TV 2.

Spremembe rezultata in ostale zanimivosti s srečanja boste lahko našli tudi na družbenih omrežjih kluba: