Močno zdesetkana ekipa s solidno predstavo proti sežanskemu prvoligašu

Nova Gorica, 06.02.2022

Gorica se je na peti pripravljalni tekmi pomerila proti ekipi Tabora iz Sežane.

V Novi Gorici nas je pričakalo lepo, pomladno vreme, pogoji za igro so bili naravnost fantastični. Je pa bil obračun v znamenju številnih odsotnosti na domači strani, manjkalo je namreč kar 12 igralcev.

Vseeno so varovanci Mirana Srebrniča prikazali všečno predstavo in bili v prvem polčasu po igri in številu priložnosti celo močnejši od tokratnega nasprotnika, ki pa je vseeno na odmor odšel z minimalno prednostjo.

Usoden je bil zadetek že po prvem protinapadu v 2. minuti: izgubljena žoga na sredini igrišča, globinska podaja, ki je presekala goriško obrambo, hitronogi Žiga Ovsenek pa je matiral Matijo Radikona.

V nadaljevanju so do izenačenja Goričani skoraj prišli prek poizkusov Urbančiča, Marca, Žejena in Vekića, vselej neuspešno.

V drugem polčasu velja omeniti, da so prednost dobili kar 4 člani kadetske zasedbe, vseeno pa lahko rečemo, da je bilo srečanje v drugih 45 minutah, sodeč po dogajanju na igrišču, izenačeno. Tabor je uspel slaviti zaradi daljšega kadra, svežine, pa tudi izkušenj.

Na 2:0 je z glavo povišal Bongongui, nedolgo za tem, pa je po dolgem goriškem napadu in z malce sreče okroglo usnje v tekmečevo mrežo poslal Alen Krajnc. Gorica je nato diktirala tempo igre, poskušala poravnati izid, a tudi tokrat Srebrničeva četa ni bila precizna.

Slednje je Tabor s svojo nesporno kvaliteto znal izkoristiti, končni izid 1:3 je tik pred koncem tekme postavil Mory.

Postava Gorice: Radikon; Gomizelj, Agić, Žejen, Urbančič; Frešer, Marc, Ahmetaj; Baruca, Krajnc, Vekić.

V drugem polčasu še: Zeriali (V), Laščak, Korošec, Gerbec, Prodanović.

Bolni: Cerovec, Hodžić, Leban, Likar, Marinič A.

Poškodovani: Hrka, Knežević, Marinič L., Mevlja, Širok, Velikonja, Zukanović.