Tekma polna priložnosti pripadla domačim

Nova Gorica, 21.03.2022

V 21. krogu 2. SNL se je Gorica na domačem terenu pomerila s Krškim. Po zanesljivi predstavi, ki je ponudila dinamično igro, polno priložnosti, je z izidom 2:0 zasluženo slavila četa Mirana Srebrniča.

Za vodstvo je po kratki kombinaciji na robu kazenskega prostora poskrbel Luka Vekić, ki je bil natančen v 13. minuti. 27-letnik je po lažji poškodbi zopet začel tekmo v udarni enajsterici in nemudoma prispeval svoj 5. zadetek v aktualni sezoni.

Zgodnji zadetek je pomenil tudi lažje nadaljevanje za plavo-bele, ki pa svoje prednosti pred odmorom niso uspeli zvišati.

So pa zato v 53. minuti izvedli lepo dvojno kombinacijo, po kateri se je pri strelu nekoliko z leve strani znašel Jošt Urbančič in dosegel svoj prvenec za goriški grb.

Rezultat se do konca tekme ni več spremenil. Glede na to, da je Triglav remiziral na domačem terenu z Nafto, smo se na prvem mestu zopet oddaljili na 6 točk prednosti.

Za Gorico so nastopili: Likar; Širok, Cerovec, Mevlja, Urbančič; Frešer (od 70' Knežević), Hrka, Marc (od 65' Ahmetaj); Leban (od 70' Marinič A.), Krajnc (od 76' Velikonja), Vekić (od 76' Hodžić).

Na klopi so ostali: Radikon, Laraspata, Agić, Baruca.

Naslednji izziv plavo-bele čaka v nedeljo, 27. marca, ko odhajajo na gostovanje k novomeški Krki.