Derbi je naš!

Nova Gorica, 18.05.2022

V predzadnjem, 29. krogu 2. SNL je bil na sporedu večni derbi med Gorico in Primorjem. Na tekmi, ki je postregla s fantastično navijaško kuliso obeh ultras skupin in fenomenalnim vzdušjem, je zmago slavila Gorica, ki je bila boljša z 2:1.

Derbi so veliko bolje odprli Goričani in že po polovici prvega polčasa vodili z 2:0. Najprej je v 15. minuti mrežo Primorja, čigar barve je branil še v lanski sezoni, zatresel Žan Leban. V 23. minuti se je zadetka veselil še Luka Vekić.

Gorica je napadala, bila konkretnejša, si ustvarjala priložnosti, tako da bi rezultat v prvem polčasu lahko bil še za zadetek ali celo dva višji.

V drugem polčasu je Primorje sicer nekoliko stopilo na plin, proti koncu pa prišlo tudi do znižanja rezultata. V 73. minuti je po dolgem napadu z roba kazenskega prostora lepo zadel Rene Šolaja.

Primorje v nadaljevanju do izenačenja ni uspelo priti, kar pomeni, da je Gorica prišla do 23. zmage v sezoni.

Za Gorico: Likar, Urbančič (od 75' Hodžić), Širok, Leban (od 75' Marinič L.), Knežević (od 83' Frešer), Ahmetaj, Hrka, Mevlja, Vekić (od 68' Velikonja), Cerovec, Krajnc (od 68' Baruca).

Na klopi: Radikon, Zukanović, Laraspata, Agić.

Po tekmi je sledila slovesnost ob osvojitvi naslova prvaka 2. SNL, dvig pokala, na koncu pa žurka s skupino Primavera in druženje navijačev z igralci.