Tesen poraz proti prvakom

Nova Gorica, 14.04.2013

Zadel je Sandi Bremec

Gorica se iz Ljudskega vrta vrača praznih rok, a s spodbudno predstavo. Prek Saše Aleksandra Živca so Novogoričani v 9. minuti prvi zapretili. Vratar Jasmin Handanović je streč ubranil. Toda Mariborčani so se pobrali in v naslednjih napadih prišli do želene prednosti.

Najprej je v 14. minuti po nasprotnem napadu zadel Martin Milec. Poskusila sta še Berić in Fajič, nakar je v 31. minuti po podaji s kota za 2:0 mrežo zatresel Arghus.

V nadaljevanju so domači v 54. minuti ostali brez izključenega Agima Ibraimija, ki je udaril Jeana Mbido.

Najlepšo priložnost dotlej je za Gorico zamudil Sandi Bremec, ki je v 72. minuti lepo prišel pred vratarja Handanovića, a ni zadel. Bremec pa je v 85. minuti vendarle zatresel domačo mrežo in znižal na 2:1. To je bil drugi gol Bremca v letošnji sezoni.

Kaj kmalu bi Novogoričani le dve minuti pozneje lahko izenačili, a je poskus Jeana Mbide domači vratar obranil.

Gorica sedaj čakata še sredino gostovanje v Kranju in nedeljsko v Murski Soboti.

NK Maribor : ND Gorica 2:1 (2:0)

Stadion Ljudski vrt, sodniki: Žnidaršič, Ajdovec (oba Kranj) in Podobnik (Veliki Gaber).

Strelci: 1:0 Milec (14.), 2:0 Arghus (31.), 2:1 Bremec (85.).

Maribor: Handanović, Filipović, Milec, Mezga (od 71. Mertelj), Ibraimi, Cvijanović, Viler, Berić (od 64. Tavares), Arghus, N. Mevlja, Fajić (od 90. Mejač).

Gorica: Simčič, Celcer, Vetrih, Širok, Šturm (od 67. Bremec), Žigon, Živec, Mbida, M. Mevlja (od 86. Kadrija), Ndiaye (od 46. Frelih), Jogan.

Rumeni kartoni: Fajić, Viler; Mbida, Širok.

Rdeč karton: Ibraimi (55.).