Zmaga nad celovško Austrio

Nova Gorica, 20.01.2016

Belo-modri zmagali z 2:1

ND Gorica je dobila še drugo trening tekmo. V Športnem parku je z 2:1 padla celovška Austria Klagenfurt.

Belo-modri so boljše odigrali prvi polčas in prevladovali na igrišču. Zadetek je padel po akciji Uroša Celcerja in Sandija Arčona ter z zaključkom Rifeta Kapića. 20-letni Kapić je v Novi Gorici na preizkušnji, prihaja pa iz Cazina v Bosni in Hercegovini.

V nadaljevanju je domači strateg Miran Srebrnič na igrišče poslal nove moči. Edini gol v mreži gostov v tem delu igre je padel v 70. minuti. Zadel je Osuji Amarachi. V akciji sta sodelovala Marko Nunić in Andrej Kotnik.

Austria je do gola za 2:1 prišla v 77. minuti, potem ko je po strelu z razdalje domači vratar žogo na kratko odbil.

Poleg Rifeta Kapića, ki je kljub mladosti že igral tudi za puljsko Istro in v češki drugi ligi, je v Novi Gorici na preizkušnji tudi 18-letni hrvaški reprezentant Marko Matić, ki je igral za Udinese Primavera.

Naj dodamo, da zaradi poškodbe niso igrali Dino Martinović, Jan Humar, Matija Škarabot in Miha Gregorič.

Trener Miran Srebrnič je komentiral: ''Tekma je bila na kar visokem nivoju. Sicer se vidi, da smo zaradi težkih treningov malo utrujeni, ampak je bilo zadovoljivo. Pristop je bil dober, potrebno pa bo igrati hitrejši nogomet. Glede igralcev na preizkusu lahko rečem, da sta zanimiva fanta, a je vsakega igralca težko ocenjevati po nekaj treningih in tekmi."

ND Gorica : SK Austria Klagenfurt 2:1 (1:0)

Strelca za ND Gorico: Kapić 31., Osuji 70.

ND Gorica: Sorčan, Curk, Jogan, T. Kavčič, Celcer, Kolenc, Matić, Kapić, Arčon, Nagode, Burgič.

V 2. polčasu so zaigrali še: Štrukelj, N. Mevlja, Boben, M. Kavčič, Johnson, Marinič, Grudina, Kotnik, Osuji, Nunić.