ND Gorica pri Radomljah dosegla kar štiri gole

Nova Gorica, 02.10.2016

NK Kalcer Radomlje : ND Gorica 2:4

Belo-modri so dosegli šesto sezonsko zmago. V Domžalah so s 4:2 premagali Kalcer Radomlje.

Gostujoči strateg Miran Srebrnič je glede na zadnji dvoboj premešal začetno postavo. Po previdnem začetku z obeh strani se je domača mreža prvič zatresla v 18. minuti. Z bele točke je zadel Miran Burgič.

Le nekaj minut zatem drugi gol Gorice. Podal je Jani Curk, premierno v Prvi ligi pa je z glavo zadel Tilen Nagode.

Do odhoda na odmor je bil pri domačih aktiven Šipek, pri gostih pa je poskusil še Dejan Žigon.

V nadaljevanju precej bolj razburljivo srečanje. Najprej razveljavljen zadetek Gorice, ki je imela v 61. minuti zaradi igranja z roko na voljo drugo enajstmetrovko. Uspešen je bil Miran Burgič za 0:3. Kasneje sta streljala še Rok Grudina in Jani Curk.

V 78. minuti pa so si gostje dovolili dva zaporedna spodrsljaja. Najprej je mojstrsko zadel Šipek, nato pa iz bližine z glavo še Nunić. Izid je bil tako 2:3, Gorica pa je morala znova igrati bolj zavzeto.

Le nekaj trenutkov zatem je Rifet Kapić, ki je danes začel na klopi, že preigral vse, z roko pa je pot žogi v mrežo blokiral domači branilec Andželković. Kapić je uspešno izvedel strel z bele točke za končnih 2:4.

Sledi reprezentančni premor, naslednja tekma pa bo v petek, 14. oktobra ob 20.00. V Športni park prihaja NK Krško.

KALCER RADOMLJE – ND GORICA 2:4 (0:2)

Strelci: Šipek 78., Nunić 80.; Burgič 18./11-m, 62./11-m, Nagode 24., Kapić 83./11-m.

RK: Andželković 83./Radomlje