Mučen konec tedna

Nova Gorica, 12.02.2018

Pretekli konec tedna so Novogoričani odigrali še dve trening tekmi. Obakrat so igrišče zapustili sklonjenih glav.

Tako sobotni obračun proti Triglavu kot tudi nedeljski proti Rudarju sta še pravočasno razkrila slabosti v igri belo-modrih. Do pričetka prvenstva sta še slaba dva tedna, tako da je časa za piljenje forme še dovolj.

V soboto so na osrednjem igrišču v Športnem parku Novogoričani gostili kranjski Triglav, ki je slavil z 2:1. V prvem delu tekme je bil dvakrat uspešen nekdanji član Gorice Luka Majcen. V nadaljevanju beležimo zadetek Dejana Žigona z bele točke. Tekla je 65. minuta, ko je postavil končni izid srečanja. V tem delu igre so domači dvignili ritem in bili precej boljši tekmec, vendar jim do izenačenja ni uspelo priti.

ND Gorica : NK Triglav Kranj 1:2 (0:2)

ND Gorica: Štrukelj, Curk, Tomiček, Lipušček, Škarabot, Šantek, Tešija, Nagode, Gulič, Bužinel, Filipović.

Igrali so še: Kavčič, Jogan, Celcer, Humar, Osuji, Edafe.

V nedeljo pa so v Ajdovščini belo-modri gostili velenjskega Rudarja. Gostje so Novogoričanom nasuli kar šest zadetkov, ob polčasu je bilo 0:2.

Za varovance Mirana Srebrniča je edini zadetek v 80. minuti dvoboja po lepi akciji dosegel Rok Bužinel.

ND Gorica : NK Rudar Velenje 1:6 (0:2)

ND Gorica: Sorčan, Nagode, Kavčič, Jogan, Celcer, Jermol, Humar, Džuzdanović, Osuji, Žigon, Gulič.

Igrali so še: Lipušček, Tomiček, Šantek, Marinič, Bužinel in Edafe.

Pred nami je nov pripravljalni teden, za vikend pa nas čaka še zadnji test, obračun z drugo ekipo zagrebškega Dinama, ki trenutno vodi v drugi hrvaški ligi.