Opravljeno je uvodno dejanje

Nova Gorica, 05.03.2019

Za nogometaši kadetske in mladinske selekcije ND Gorica je po dolgem zimskem premoru uvodno dejanje spomladanskega dela. Z gostovanja na Ptuju se vračajo s polovičnim uspehom.

MLADINCI

V soboto 2. marca je bila na Ptuju boljša domača ekipa Drave, ki je tekmo 16. kroga 1. SML zmagala z rezultatom 3:0.

Mreža plavo-belih se je prvič zatresla v 33. minuti, ko je najstrožjo kazen izkoristil Rok Koren. Isti igralec je 11 minut kasneje podvojil vodstvo svoje ekipe. Končni rezultat je 20 minut pred iztekom igralnega časa postavil Nejc Pušnik.

Goričane naslednji obračun čaka 9. marca, ko se bodo ob 13.00 v gosteh pomerili z ekipo Celja.

KADETI

Varovanci Janija Šturma so z rezultatom 0:1 ugnali Ptujčane in tako poskrbeli za 9 zmago v letošnji sezoni.

Tekma ni bila bogata z zadetki, padel je namreč le en sam. Mož odločitve je bil branilec plavo-belih Rok Ljutić, ki je v 79. minuti izkoristil najstrožjo kazen.

Kadete, ki zasedajo 4. mesto na lestvici 1. SKL nov preizkus čaka v soboto ob 11.00, ko jih čaka gostujoče srečanje v Celju.