Ostajamo na vrhu lestvice

Nova Gorica, 22.10.2019

Nogometaši ND Gorica so v soboto doživeli poraz proti ekipi Nafte, a ostajajo na prvem mestu prvenstvene lestvice.

Na domači tekmi proti ekipi iz Lendave so plavo-beli zabeležili svoj tretji letošnji poraz. V prvem polčasu gledalci v Športnem parku niso videli zadetkov, v začetku drugega dela srečanja pa so Goričani povedli z zadetkom Colleya. Vodstvo je trajalo slabih 20 minut, saj so v 68. minuti gostje izenačili. Ob vstopu v zadnjih 10 minut obračuna se je plavo-bela mreža ponovno zatresla in nogometaši Nafte so prišli do vodstva. Končni rezultat tekme 1:3 je v 86. minuti z zadetkom postavil Ploj.

Novogoričani so s porazom zamudili priložnost za oddaljitev od tekmecev, vendar ostajajo na prvem mestu. Točkovno so izenačeni s Koprčani, ki imajo 31 točk, Radomlje pa jim dihajo za ovratnik z 29 točkami.