Za konec sezone zmaga v Sežani

Nova Gorica, 23.05.2021

Nogometaši Gorice so sezono 2020/21 končali z zmago 1:0 nad Sežano na Stadionu Rajka Štolfe.

V obračunu, ki je bil namen zgolj samemu sebi, sta se v Sežani v sklopu 36. kroga PLTS pomerili ekipi Tabora Sežane in Nove Gorice. Zaradi velikega števila poškodovanih oziroma manjkajolih igralcev je bil goriški strateg Aleksandar Jović primoran opraviti kar nekaj menjav, v začetni enajsterici se je znašel tudi 17-letni debitant Rok Ljutić.

Pomembnosti obračuna primerna je bila tudi intenzivnost igre. Vipotnik in Colley sta v 6. in 38. minuti res da prišla do strelov iz nevarnih situacij, a sta bila njuna poskusa blokirana, tudi domači pa niso sprožili strela v okvir vrat Grege Sorčana. Začetek drugega polčasa je pripadel plavo-belim, ki so zapretili v tretji minuti nadaljevanja, ko je z glavo nevarno meril Vipotnik, a za las mimo desne vratnice. Slabih deset minut kasneje pa so nogometaši Gorice vendarle prišli do zadetka. Iz kota je podal Kačinari, v sredini pa je najvišje skočil Rok Ljutić, ki je svoj debi kronal tudi z zadetkom. Po doseženem zadetku je sledila ofenziva domačih, ki pa razen strela Aldairja niso resneje zapretili, saj so večinoma poskušali z velike oddaljenosti, temu primerni pa so bili tudi zaključki. Do konca srečanja se rezultat ni spremenil.

Gorica: Sorčan, Tomiček, T.Kavčič, Ljutić, Hodžić, Mavretič, Nkama, Kačinari, M.Kavčič, Vipotnik, Colley