Ena ključnih zmag proti zahtevnemu nasprotniku.

Nova Gorica, 02.05.2022

Gorica se je v 26. krogu 2. SNL odpravila na dolgo in zahtevno gostovanje v Lendavo, kjer je proti Nafti prišla do tesne, a zelo pomembne zmage v boju za vodilno mesto med drugoligaško konkurenco.

Gorica je hitro dosegla tisto, po kar je prišla - vodilni zadetek. Alen Krajnc je že v 3. minuti premagal domačega vratarja in plavo-bele popeljal v vodstvo.

Podobno dobro je Gorica odprla tudi drugi polčas. V 58. minuti je bil rezultat že 3:0, potem ko je še en zadetek dodal Krajnc, med strelce pa se je vpisal tudi Luka Vekić.

Zdelo se je, da ima Gorica vse niti igre v svojih rokah, a je Nafta proti koncu srečanja pritisnila in prišla do dveh zadetkov. Točk na koncu ni uspela ukrasti.

Za Gorico so igrali: Likar, Urbančič, Leban (od 67' Marinič L.), Hodžić, Frešer, Knežević (od 67' Marc), Ahmetaj, Mevlja, Vekić (od 84' Velikonja), Cerovec (od 22' Agić), Krajnc (od 84' Baruca).

Na klopi so ostali: Radikon, Zukanović, Laraspata.

Naslednji prvenstveni izziv Gorico čaka v sredo, 4. maja, ko v mesto vrtnic pripotuje Roltek Dob.