Srebrnič: Zaslužili smo si negativno oceno

Nova Gorica, 29.10.2022

Niza treh zaporednih pozitivnih rezultatov je na žalost konec. Ko smo želeli nadaljevati z zbiranjem pomembnih točk, je prišel najvišji poraz v letošnji sezoni, iz katerega se moramo veliko naučiti in se vrniti močnejši. Tako pravi tudi Miran Srebrnič.

''Vse je šlo narobe,'' je bil iskren glavni trener. ''Tekmo smo sicer začeli dobro, bili močnejši v posesti, ampak sta nas presekala gol iz prekinitve in drugi zadetek po naši izgubljeni žogi. Zaostanek ob polčasu je pustil posledice.''

V drugi polčas je Gorica vstopila z željo po povratku, a zaman: ''Poskušali smo se odpreti, a nismo dobro delovali. Domačini so veliko prostora znali izkoristiti. Moramo popraviti določene stvari. Jezi me, ker ni isto izgubiti s 3:1 ali 5:1. Treba je držati red, tudi takrat, ko stopiš višje. Prejeti zadetki so bili prelahki. Danes smo si brez dvoma zaslužili negativno oceno. Sicer se vidi, da znamo igrati, a moramo biti bolj čvrsti v duelih.''

Srebrnič se strinja, da edina pozitivna stvar je bila želja po doseženem zadetku: ''Želje fantom ne morem očitati, saj hočejo biti boljši. Tekma je šla v to smer, da smo zaostajali, a se nismo želeli predati, je pa še težje, ko prejmeš gol takoj na začetku dugega dela. Nasprotnik dobi dodaten motiv in sproščenost, nam pa je ostal slab rezultat. Nekaj se iz tega moramo naučiti. Ne smemo jokati, ampak še bolj čvrsto pograbiti po delu in verjamem, da se bomo še naprej borili za vsako točko.''