Članska reprezentanca je z 1:0 premagala Srbijo

Nova Gorica, 12.10.2011

Slovenci kvalifikacije končali na četrtem mestu v svoji skupini

Medtem ko se nogometaši Hita Gorice z vso resnostjo pripravljajo na naslednji nastop v Prvi ligi, ki jih čaka v soboto ob 16. uri v Športnem parku proti Luki Kopru, je članska reprezentanca Slovenije v torek v Mariboru s tekmo proti Srbiji zaključila kvalifikacije za nastop na UEFA EURO 2012, ki bo na Poljskem in v Ukrajini.

Na zadnji tekmi so Slovenci z 1:0 premagali Srbijo. Edini zadetek je v 45. minuti dosegel Dare Vršič. Tako so naši reprezentanti osvojili končno četrto mesto v svoji skupini. Zmagovalka skupine je Italija, v dodatne kvalifikacije pa se je uvrstila Estonija.

Na srečanju so nastopili tudi nekdanji člani ND Gorica: Tim Matavž, Bojan Jokić in Marko Šuler so odigrali vseh 90 minut, Valter Birsa pa je na zelenico stopil v 75. minuti.

Slovenija bo naslednjo tekmo odigrala že čez dober mesec, predvidoma 15. novembra. Nasprotnik in kraj tekme še nista znana. Kvalifikacije za svetovno prvenstvo FIFA WC 2014 v Braziliji pa se bodo pričele v septembru 2012.