GORICA OSTAJA V PRVI LIGI!!! BRAVO, FANTJE!

Nova Gorica, 07.06.2015

NK Aluminij : ND Gorica 1:2

ND Gorica je z zmago v Kidričevem z 2:1 obdržala status kluba v Prvi ligi! Oba zadetka za belo-modre je dosegel Dejan Žigon.

Začelo se je zelo slabo. Že v prvem resnem napadu so domači povedli prek Žige Škofleka. Novogoričani se niso zmedli in v 8. minuti je podajo Blessinga Elekeja Dejan Žigon spremenil v izenačenje.

Odtlej so bili belo-modri precej boljši tekmec. Streljali so Žigon, Eleke, dvakrat Marshal Johnson in tudi Alen Jogan.

Gorica je do zmagovitega zadetka prišla v 41. minuti, ko je akcijo Elekeja v gol pretvoril Žigon. Tik zatem je Dino Martinović stresel še okvir domačega gola.

V nadaljevanju rutinirana igra gostov, ki domačim niso pustili prostora.

Prvi je poskusil Martinović, okrog polovice igre v drugem polčasu je dvakrat sprožil Marshal Johnson. Poskusil je tudi mladi Tilen Nagode, ki je vstopil v 60. minuti tekme.

Še statistika: streli - 3:13, koti - 1:12.

ND Gorica bo tako igrala v Prvi ligi tudi v 25. sezoni najboljšega državnega prvenstva Slovenije.

NK Aluminij : ND Gorica 1:2 (1:2)

Športni park v Kidričevem, sodniki: Kajtazovič, Žunič (oba Kranj), Klančnik (Slovenj Gradec).

Strelca: 1:0 Škoflek (4.), 1:1 Žigon (8.), 1:2 Žigon (41.)

Rumeni kartoni: Lonzarič; Majcen, Martinović, Nagode.

NK Aluminij: Murko, Topolovec, Lonzarić (od 76. Prašnikar), Kurež, Nunić (od 34. Školnik), Vrbanec, Bizjak, Čeh (od 48. Pucko), Kozar, Škoflek, Medved.

ND Gorica: Sorčan, Boccaccini, Vetrih, Širok, Majcen (od 88. Osuji), Žigon (od 60. Nagode), Eleke, Jogan, Pasqualini, Martinović, Johnson.