Velikonja dosegel nov gol za mlado reprezentanco

Nova Gorica, 11.08.2010

Slovenci so s 5:1 ugnali Makedonce

Reprezentanca Slovenije U-21 je v torek v Celju odigrala prijateljsko srečanje proti vrstnikom iz Makedonije. Slovenci so bili boljši s 5:1.

Po vodstvom selektorja Tomaža Kavčiča so zaigrali tudi trije sedanji nogometaši Hita Gorice. Etien Velikonja je v napadu nastopil do 60. minute tekme, ko ga je zamenjal zvezni igralec Miha Mevlja. Obrambni nogometaš Nejc Mevlja pa je v slovenski ekipi nastopil od 62. minute.

Dodajmo, da je bil zaradi poškodbe to reprezentančno akcijo primoran izpustiti branilec Gregor Balažic, iz istega razloga pa ni nastopil niti nekdanji igralec Nogometnega društva Gorica Matija Škarabot, član belgijskega kluba KAA Gent.

Slovenci so v prvem polčasu vodili z dvema zadetkoma razlike, po tretjem golu Rajka Repa pa je v 56. minuti takratni rezultat 4:0 postavil Etien Velikonja.

Slovenija : Makedonija 5:1 (2:0)

Celje, Stadion Arena Petrol, sodniki: Grobelnik, Trunner, Pethoe (vsi Avstrija),

Strelci: 1:0 Mihelič (17.), 2:0 Marčeta (25.), 3:0 Rep (51.), 4:0 Velikonja (56.), 5:0 Mihelič (59.), 5:1 Brdarovski (86.).

Slovenija: Koprivec (od 46. Oblak), An. Struna (od 46. Al. Struna), A. Vučkič, Tolimir, Mijatovič (od 62. N. Mevlja), Vidovič, Marčeta (od 46. Črnčič), Rep, Plut (od 46. H. Vučkič), Mihelič (od 60. Milec), Velikonja (od 60. M. Mevlja).