Igra in priložnosti belo-modrim, točke domačim

Nova Gorica, 25.09.2011

Novogoričani v Prekmurju neučinkoviti

Tudi tokrat žoga ni hotela v mrežo! Belo-modri na gostovanju v Murski Soboti niso izkoristili številnih izrazitih priložnosti ter ob koncu ostali praznih rok. Mura je slavila z 1:0 po sporno dosojeni enajstmetrovki.

Že v drugi minuti bi lahko Novogoričani vodili. Nenatančen je bil Dejan Žigon. Kmalu zatem mu je sledil še Franklin Vicente. Lepo priložnost si je pripravil tudi Goran Galešić, a je domača obramba strel odbila.

Domači so povedli v 22. minuti. Sodnik je dvoboj Arisa Zarifovića ter Fajiča ocenil za prekršek Novogoričana, Eterović pa je uspešno izvedel strel z bele točke.

Tudi po vodstvu Muse so belo-modri nadzirali potek igre. Prevladovali so na sredini igrišča. V 28. minuti se je tako v priložnosti znašel Vito Plut. Zatem je bi sam pred domačim vratarjem F. Vicente, sledil mu je Žigon.

V nadaljevanju še izrazitejše priložnosti gostov. Ti so vse do 70. minute dobesedno oblegali domača vrata, toda vratar Mure Luk se je vselej izkazal oz. so ga igralci belo-modrih s preveč neposrednimi streli proslavili kar sami.

V 51. minuti je znova poizkusil Žigon, v 58. se je sam pred Lukom zopet znašel F. Vicente. Tudi takrat so v prednosti ostali Muraši. Priložnosti so imeli še Galešić, Nebojša Kovačević in Alen Jogan.

Prekmurci so nato vendarle rahlo zadihali, a le za kratek čas, saj so si belo-modri do konca tekme pripravili še nekaj odličnih strelov. Omeniti velja poizkus Nejca Mevlje, domači vratar pa je znova požel velik aplavz.

Novogoričani so še enkrat več potrdili svojo zelo dobro predstavo v polju, vendar se vse bolj zatika v napadu. Očitno postalo doseganje zadetkov prava nočna mora. Zares škoda, saj je to že četrta tekma Hita Gorice brez zmage.

Po štirih zaporednih uspehih so nato belo-modri v 90. minuti tekme klonili v Velenju, brez golov remizirali s Triglavom, v 90. minuti prejeli izenačujoči zadetek proti Mariborčanom, tokrat pa klonili po sporno dosojeni enajstmetrovki ter lastni neučinkovitosti.

A časa za objokovanje zamujenega ni. Prvenstvo se namreč nadaljuje že v sredo. V Športni park prihaja Olimpija. Čas je za novo zmago!

MURA 05 - HIT GORICA 1:0 (1:0)
Strelec: Eterović 22./11-m

Mura 05: Luk, Cipot, Bohar (65./Bohar), Horvat, Fajić (90./Sprečo), Ošlaj, Eterović, Rep (76./Kouter), Dodlek, Maruško, Kous.

Hit Gorica: Simčič, Zarifović, Kovačević, Vicente, Galešić (83./Stojanović), Plut (79./K. Jogan), N. Mevlja, M. Mevlja, Širok, A. Jogan, Žigon (60./Arčon).