Pred vrati 58. primorski derbi, mladinci v polfinalu pokala

Nova Gorica, 26.04.2012

Mladinci Hita Gorice so z 2:1 izločili Triglav

Člansko moštvo Hita Gorice se zavzeto pripravlja na 58. prvenstveni primorski derbi. V Športnem parku se bosta v nedeljo ob 18. uri pomenili ekipi iz Nove Gorice in Kopra.

Na dosedanjih 57. derbijih imajo več uspehov belo-modri. Ti so doslej zabeležili 23 zmag. Koprčani so slavili na šestnajstih tekmah, medtem ko se jih je 18 končalo brez zmagovalca. Razlika v zadetkih je 84:69 za Hit Gorico.

V tej sezoni so prav tako uspešnejši belo-modri. Ti so jeseni visoko dobili obe tekmi. Na Bonifiki je bilo 4:0, v mestu vrtnic pa 4:1. Prva pomladna tekma se je v Kopru zaključila brez zmagovalca.

Mladinci v polfinalu

Medtem se je mladinska ekipa Hita Gorice prebila v polfinale mladinskega pokala NZS. Novogoričani so doma z 2:1 premagali moštvo NOGA Triglav. Zadetek sta dosegla Alen Pavič v 9. in Jan Dornik v 103. minuti tekme. Gostje so izenačili v 55. minuti, tako da je zmagovalca odločil podaljšek.

Belo-modri bodo 5. maja nastopili v polfinalu tega tekmovanja v Domžalah. Drugi par je Aluminij : Maribor.