V živo iz Aten: Gorica klonila z 0:2, a ni predaje!

Nova Gorica, 13.07.2017

ND Gorica je prvo tekmo 2. kroga kvalifikacij za UEFA Evropsko ligo v Atenah izgubila z 0:2. Belo-modri so ves drugi polčas igrali brez izključenega Tineta Kavčiča.

Tekmo na stadionu Neas Smirnis sta ekipi pričeli previdno. V 8. minuti beležimo prvi kot za Gorico, a brez priložnosti.

Panionios Gorica 1.jpgDomači so povedli v 11. minuti, ko so gostujočo obrambo prebili po levi strani. Napadalec Samed Yesil je streljal z okrog 12 metrov in premagal Grego Sorčana.

Kmalu zatem še en poskus domačih, vendar precej mimo vrat in brez resne nevarnosti. V 17. minuti je imel Panionios svoj prvi udarec iz kota.

V 19. minuti beležimo nevaren predložek Uroša Celcerja z leve strani, pet minut zatem je z razdalje in prek vrat poskusil Dejan Žigon.

Medtem še strel domačina Masourasa, ki ga je Sorčan lepo odbil v kot.

Na trenutke so na igrišču zagospodarili belo-modri, ki so lepo pletli mrežo okrog strnjene domače obrambe.

Po osvežitvi na sredini igrišča v 30. minuti najprej nova priložnost za domače, ki jo je gostujoča obramba razčistila.

V 35. miniti pa drugi kot za Gorico, po katerem je Rifet Kapić streljal čez vrata.

V naslednji akciji znova strel Panioniosa. Sorčan odbija v tretji kot za domače.

Panionios Gorica 2.jpgTik pred koncem polčasa napaka Tineta Kavčiča, ki mu je domači napadalec odvzel žogo. Kavčič je storil prekršek tik pred kazenskim prostorom. Prejel je neposredni rdeči karton.

Prvi polčas se je zaključil z 1:0. Spremljali smo zelo fer srečanje, saj razen izključitve Kavčiča drugih kazni ni bilo.

Drugi polčas se je za belo-modre začel slabo. Domači so iz druge akcije povedli z 2:0. Znova je bil po akciji z desne strani strelec Samed Yesil.

Še pred tem se je z obrambo v prejšnjem napadu izkazal Sorčan.

Sicer je pri Gorici prišlo do dveh menjav. Namesto napadalca Andrije Filipovića je vstopil branilec Jani Curk. Namesto Jake Kolenca pa Leon Marinič.

V 52. minuti beležimo nevaren predložek Kapića. Le nekaj minut zatem idealna pozicija za prosti udarec. Po sredini vrat je z 18 metrov streljal Celcer. Gorica je dosegla zadetek, vendar ga je sodnik zaradi nedovoljenega položaja razveljavil.

V drugem polčasu sicer pobuda domačih z igralcem več, gostje pa so čakali na priložnosti iz protinapadov.

Panionios Gorica 3.jpgV 68. in 71. minuti sta bila dva poskusa Grkov. Prvega je Sorčan ukrotil, drugi strel pa je zletel mimo vrat.

V 83. minuti predložek Celcerja pred vrata, vendar brez nevarnosti, zadnji strel na tekmi pa so domači sprožili pet minut pred koncem.

V Atenah se je tako zaključilo z zmago domačih z 2:0. Povratna tekma bo v četrtek v Športnem parku.

Zaostanek je precejšen, a ni neulovljiv. Gremo, Gorica!

PANIONIOS ATENE : ND GORICA 2:0 (1:0)

Strelec: Yesil 12., 47.

Izključitev: Kavčič 45./Gorica

Panionios: Kotnik, Vlahos, Oikonomu, Banana, Hajsafi, Savvidis, Korbos, Shojaei, Masuras, Lampru, Yesil.

ND Gorica: Sorčan, Gregorič, Kavčič, Jogan, Celcer, Kolenc (46./Marinič), Grudina, Kapić, Osuji, Žigon, Filipović (46./Curk).

Sodnik: Hugo Miguel (Portugalska)