Prvi nasprotnik odpravljen s petardo

Nova Gorica, 20.06.2022

Plavo-beli so prvo pripravljalno srečanje oddelali z odliko. Tekmo proti Rudarju iz Pljevlje, ki je bila odigrana v Kranjski Gori in ne na Jesenicah, kot je bilo sprva predvideno, so dobili s kar 5:0.

Že takoj na samem začetku se je videlo, v kakšni smeri se bo tekma odvila. Za zgodnje vodstvo je v 8. minuti poskrbel Nejc Mevlja, ki je bil natančen z bele točke. Že čez nekaj minut je prednost podvojil Luka Vekić, rezultat prvega polčasa pa je postavil Alen Krajnc.

V drugem polčasu so Goričani, kljub povsem spremenjeni enajsterici, nadaljevali z ofenzicami proti črnogorskim vratom. Uspešni so bili dvakrat. Najprej je mrežo tekmeca zatresel Leon Marinič, čez nekaj minut pa še njegov mlajši brat Amadej.

Četa Mirana Srebrniča je tako na najlepši možni način otvorila pestro pripravljalno obdobje.

Prva postava: Likar (V); Širok, Mevlja (K), Cerovec, Urbančič; Ahmetaj, Hrka, Baruca; Leban, Krajnc, Vekić.

V nadaljevanju: Dajčar, Zeriali (oba vratarja); Andrejašič, Korošec, Žejen, Marinič A., Hodžić, Marc, Gomizelj, Marinič L.; Biggs, Obi.