Odhajamo v Koper

Nova Gorica, 12.04.2023

Gorica v petek, 14. aprila, odhaja na gostovanje na obalo. V sklopu 31. kroga Prve lige Telemach in primorskega derbija jo pričakuje Koper.

Moštvo Zorana Zeljkovića je trenutno na četrtem mestu, s 13 zmagami, 7 remiji in 10 porazi ima 46 točk. Skupaj z vodilno Olimpijo, ki počasi koraka proti naslovu prvaka, ima najboljšo obrambo - oba sta prejela le 29 zadetkov.

Kanarčki so bili v pozitivnem nizu 3 zaporednih zmag, v derbi pa bodo vstopili s popotnico poraza v Mariboru (3:1).

V okviru slovenske prve lige bo to že 86. primorski derbi. Gorica je zmagala 28-krat, Koper 29-krat, neodločen izid smo videli 28-krat. Gol razlika je rahlo na strani Gorice (110:104).

Gorica na zmago proti Kopru čaka 4 tekme - 21. krog sezone 2020/21 je bil zadnji datum, ki nam je na spopadu s Kanarčki prinesel zadoščenje. V letošnji sezoni smo sicer videli 2 remija in poraz v Novi Gorici na začetku tekmovalnega obdobja.

Je pa zelo dolg naš niz neporaženosti na Bonifiki. Nazadnje smo tam ostali brez točk v 30. krogu sezone 2014/15. Od takrat je minilo že 7 prvenstvenih gostovanj. V petek bo z vidika boja za obstanek zelo nujno, da se pozitivni trend nadaljuje.

Glavni sodnik bo Alen Borošak, stranska Uroš Benc in Žiga Šumer, četrti pa Rade Obrenović. Slavko Vinčić in Martin Matoša skrbita za VAR, delegat bo Janko Turk.

Tekmo si lahko ogledate na programu Sportklub 1. Termin je tokrat večerni, začetek je namreč predviden ob 20.15.